March 30, 2020

तेजेन्द्र रोकाको अध्यक्षतामा नेपाल इन्जिनियर्स एसोसिएसन यूके गठन

  11th April 2017 मा प्रकाशित

गत शनिबार भएको नेपाली इन्जिनियरहरुको एक वृहत भेलाले इन्जिनियर तेजेन्द्र रोकामगरको अध्यक्षतामा ११ सदस्यीय नेपाल इन्जिनियर्स एसोसिएसन यूके सम्पर्क केन्द्र चयन गरेको छ ।

समितिको उपाध्यक्षमा उज्ज्वल ढकाल, महासचिव लोकराजसिंह, उपमहासचिव सुमन लामा र कोषाध्यक्ष उदिप राई चयन भएका छन् । त्यसैगरी सदस्यहरुमा हेमन्त पाण्डे, ध्रुवराज शर्मा, सुरज राई, मनेन्द्र राई, रविन्द्र मोक्तान र अमृत थापा चुनिएका छन् ।

गत वर्ष डिसेम्बर ११, २०१६ का दिन लन्डनस्थित नेपाली इन्जिनियरहरुको प्रारम्भिक कमिटीले विधान अनुरुप एसोसिएसनसमक्ष यूके सम्पर्क केन्द्र खोल्न निवेदन दिएको थियो । नेपाल इन्जिनियर्स एसोसिएसन (एनइए) ले सो निवेदन स्वीकार गरेपछि बेलायतमा केन्द्र खोलिएको हो। केन्द्रको औपचारिक उद्घाटन आगामी जुलाइ- अगष्टतिर एनइएका केन्द्रिय प्रतिनिधिबाट गर्ने निर्णय गरिएको छ ।

सम्पर्क केन्द्रलाई आगामी दिनमा यूकेमा रहेका सम्पूर्ण नेपाली इन्जिनियरहरुबीच सम्पर्क थलोका रुपमा केन्द्रलाई विकसित गर्दै लगिने अध्यक्ष तेजेन्द्र रोकामगरले बताए । केन्द्रले नेपाल र यूकेमा रहेका सम्पूर्ण नेपाली इन्जिनियरहरुबीच प्रविधि र सीप आदानप्रदान गर्ने, यूकेमा रहेका नेपाली इन्जिनियरहरुलाई एसोसिएसनको एउटै छातामुनि ल्याउन पहल गर्ने योजना पनि अघि सारेको छ । भेलाले सम्पर्क केन्द्र खोल्न स्वीकृत दिएकामा नेपाल इन्जिनियर्स एसोसिएसनलाई धन्यवाद समेत दिएको थियो।

सन् १९६२ मा स्थापित नेपाल इन्जिनियर्स एसोसिएसनको बेलायत सम्पर्क केन्द्र विदेशमा गठित पाँचौं शाखा हो।

प्रतिक्रिया