August 5, 2020
11:35 AM | 4:20 PM

सफा वातावरणका लागि जनसहभागिताको आवश्यकता

  04/06/2017 मा प्रकाशित

काठमाडौं । काठमाडौँ महानगरपालिकाका प्रमुख विद्यासुन्दर शाक्यले वातावरण सरसफाइ एक जनाको प्रयासले मात्र सम्भव नहुने हुँदा जनस्तरबाटै समान सहभागिताको आवश्यकता पर्ने बताउनुभएको छ ।
विश्व वातावरण दिवस–२०१७ का अवसरमा फोहोरमैला व्यवस्थापन प्राविधिक सहयोग केन्द्रले आज यहाँ आयोजना गरेको कार्यक्रममा प्रमुख शाक्यले जनस्तरकै सहभागितामा परिणाममुखी काम हुन सके मात्र वातावरण सफा हुन सक्छ भन्नुभयो ।
सोही अवसरमा कामपाका उपप्रमुख हरिप्रभा खड्गीले धुलोबाट हुने समस्या न्यूनीकरण गर्नु नै पहिलो चुनौती रहेको औँल्याउनुभयो । केन्द्रका कार्यकारी निर्देशक विश्वमणि ज्ञवालीले जथाभाबी फोहोर फ्याँक्नेलाई कानुनी दायरामा ल्याउने अभ्यासलाई कडा रुपमा पालना गरिनुपर्ने बताउनुभयो । पूर्ववातावरणमन्त्री गणेश शाहले सर्वप्रथम सरसफाइका क्षेत्रमा काम गर्ने व्यक्ति स्वस्थ हुनुपर्नेमा जोड दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया