July 4, 2020
6:17 PM | 11:02 PM

प्रधानन्यायाधीशमा पराजुलीको नाम सिफारिश

  29th June 2017 मा प्रकाशित

संवैधानिक परिषद्ले कायममुकायम प्रधान न्यायाधीश गोपाल पराजुलीलाई प्रधानन्यायाधीश नियुक्त गर्न सिफारिश गर्ने निर्णय गरेको छ।

बिहीबार अपरान्ह बसेको परिषदको बैठकले पराजुलीलाई बैठकले सिफारिश गरेको हो । यसअघि असार ५ गते बसेको संवैधानिक परिषद्को बैठकमा प्रमुख प्रतिपक्षी नेता केपी शर्मा ओलीले पराजुलीको उमेर र शैक्षिक योग्यता विवादबारे अध्ययनका लागि समय आवश्यक रहेको बताएपछि प्रधानन्यायाधीश सिफारिस गर्न सकेको थिएन।

तर आजको बैठकमा ओलीले पराजुलीको नाममा समर्थन जनाएका हुन् । ओलीले पराजुलीलाई समर्थन गर्नुको भित्री कारण समेत आज खुलासा भएको छ । हालै सरकारले २२ वटा स्थानीय तहको संख्या थप्ने निर्णय गरेको थियो । उक्त निर्णयलाई सर्वोच्च अदालतले रोकेको थियो । अदालतले अन्तरिम आदेश जारी गरेर उक्त निर्णय तत्काल कार्यान्वयन नगर्न भनेको छ ।

प्रतिक्रिया