July 12, 2020
1:06 PM | 5:51 PM

आजैबाट निर्वाचन आचारसंहिता लागू

  30th August 2017 मा प्रकाशित

काठमाडौं । निर्वाचन आयोगले मसिंरमा हुन लागेको प्रदेश सभा सदस्य र प्रतिनिधि सभा सदस्य निर्वाचनका लागि आजैबाट निर्वाचन आचारसंहिता लागू गरेको छ ।
आयोगले आज पत्रकार सम्मेलन गरी निर्वाचन आयोग ऐन २०७३ को दफा २२ को अधिकार क्षेत्र प्रयोग गरेर आचार संहिता लागू गरेको जानकारी दिएको हो । निर्वाचनलाई स्वच्छ, निष्पक्ष, पारदशिता र भयमुक्त वातावरणमा सम्पन्न गर्न आचारसंहिता लागू गरिएको भन्दै आयोगले सहयोग गर्न दल र प्रमुख नेतालाई आग्रह गरेको छ ।
सरकार, सरकारका मन्त्री सरकारी निकाय, सार्वजनिक संस्थान लगायतको हकमा आचारसंहिता जारी गरेको निर्वाचन आयोगले उम्मेदवारको हकमा भने मनोनयन दर्ता भएको मितिबाट लागू हुने जनाएको छ । तेश्रो चरणको स्थानीय तह निर्वाचनमा आचारसंहिता उल्लंघनका घटना बढेको भन्दै आयोगले दल तथा शिर्ष नेताको ध्यानाकर्षण समेत गराएको छ ।

प्रतिक्रिया