June 4, 2020
12:28 PM | 5:13 PM

लण्डन दूतावासमा झल्कियो मिनी नेपाल (फोटो फिचर)

  27th July 2019 मा प्रकाशित

लण्डन– नेपाली दूतावास लण्डनको आयोजना तथा आदीबासी जनजाती महासंघ युकेको सहकार्यमा बेलायतस्थित नेपाली दूतावासमा शनिबार एक विशेष कार्यक्रमको आयोजना गरियो ।
विश्व जनजाती दिवसको अवसरमा आयोजित उक्त कार्यक्रममा बेलायतस्थित विभिन्न संघ संस्थाका प्रतिनिधिहरु सहभागी रहेका थिए । कार्यक्रममा नेपाली कला संस्कृति जगेर्ना गर्ने झाँकी प्रस्तुत गरिनुका साथै म्युजिक र फुड फेस्टिभल समेत आयोजना गरियो ।

राष्ट्रिय गानबाट सुरु भएको औपचारिक कार्यक्रममा बेलायतका लागि नेपाली राजदूत डा. दुर्गाबहादुर सुवेदीले शुभकामना मन्तब्य दिए ।
यस्तै कार्यक्रममा महासंघका अध्यक्ष जंग सुनुवार, चर्चित गायक दीप श्रेष्ठले पनि आफ्नो धारणा राखेका थिए । कार्यक्रममा वेलायतका लागि फिलिपीन्स्को राजदुत, बिभिन्न देशका कुटनीतिक नियोगका प्रमुख लगायत नेपाली संघसँस्थाका प्रतिनिधी गरि ५ सय भन्दा बढीको सहभागिता थियो ।

विश्व जनजाती दिवसको अवसर परेर दूतावास भवनमा पहिलो पटक आयोजना गरिएको म्युजिक तथा फुड फेस्टिभलमा जनजाती महासंघ युकेका पूर्वअध्यक्षहरु श्री लिम्बु, तुल छन्त्याल र वर्तमान अध्यक्ष जग्गं सुनुवार लगायतलाई सम्मान गरिएको थियो । कार्यक्रममा कुलेन्द्र बिक, सुनिता परिवार, भूमिका शाह, पवन आले, प्रीति आले, सिवी राई, चोक गुरुगं, मधुसुधन थापा, तारा लक्छम, प्रनेश लिम्बु, सोनहंग राई, थिर थापा लगायतका कलाकालहरुले आआफ्नो प्रस्तुति दिए । कार्यक्रमको संचालन नेपाली दूतावास लण्डनका प्रवक्ता शरद आरणले गरेका थिए ।
प्रतिक्रिया