लण्डन । गैरआवासीय नेपाल संघ (एनआरएनए) युकेको १४ सेप्टेम्वरमा हुने निर्वाचनको लागि आइतवार उम्मेदवारहरुले मनोनयन दर्ता गरेका छन् । अल्डरशटस्थित निर्वाचन कार्यालयमा उम्मेदवारहरुले आआफ्नो मनोनयन दर्ता गरेका हुन् । अध्यक्षका प्रत्यासी पुनम गुरुङ र शेर वहादुर सुनारले आफ्नो उम्मेदवारी दर्ता गरे । यस्तै महासचिवमा पत्रकार फडिन्द्र भट्टराई र कर्मा पहाडी शेर्पाले उम्मेदवारी दर्ता गराएका छन् ।

यस्तै उपाध्यक्षमा प्रेम गाहामगर, सुनिल खड्का, धन बहादुर सार्की, पशुपति पोखरेल, रोजिना प्रधान राई (महिला), कमल पौडेल लगायतले उम्मेदवारी दर्ता गरेका छन् । ७ आइसीसी सदस्यको लागि १४ जनाको उम्मेदवारी परेको छ । महिला संयोजकमा प्रसुना कँडेल र क्षमता ढकालले उम्मेदवारी दर्ता गरेका छन् ।

अन्य उम्मेदवारहरु यस प्रकार छन् ।

राष्ट्रिय समन्वय समिति
पद निर्वाचित हुने संख्या उम्मेदवारको नाम
अध्यक्ष-१ 
पुनम गुरुङ
शेरबहादुर सुनार
उपाध्यक्ष-२ 
धनबहादुर सार्की
कमल पौडेल
पशुपति पोखरेल
सुनिलबाबु खड्का
प्रेमबहादुर गाहामगर
उपाध्यक्ष (महिला) १
रोजिनाप्रधान राई
बिमला लिम्बु
उपाध्यक्ष (स्कटल्याण्ड) १ 
मोहनकुमार कार्की
यघमूर्ति ढकाल
उपाध्यक्ष (वेल्स) १ 
रामचन्द्र पोखरेल
उपाध्यक्ष (उत्तरी आयरल्याण्ड) १ 
नारायणदत्त कंडेल
महासचिव १ 
फडिन्द्र भट्टराई
कमानसिंह कर्मा पहाडी शेर्पा
सचिव २ 
भाग्यनारायण राय
जीतबहादुर रानाभाट
कोशलेश्वर ढकाल (कृष्ण)
भोलाविक्रम राई
विष्णु खरेलसचिव (महिला) १लिला हाङमा सेलिङ मावो
रन्जिता मल्लकोषाध्यक्ष १ तिलकराम भट्टराई
तेजेन्द्र रोकामगर
सहकोषाध्यक्ष १ 
विष्णु चालिसे
शकुन्तला गुरुङ
युवा संयोजक १
हेमकुमार गुरुङ
तीर्थबहादुर मल्ल (अनिल)
नवीन गुरुङ
महिला संयोजक १
क्षमता ढकाल
प्रसुना कंडेल
सदस्य-१२ 
याम आचार्य
जितेन्द्रकुमार चेम्जोङ
भरतमणि चोङबाङ लिम्बु
समिर खनाल
सरस्वती खत्री क्षेत्री
कृष्णप्रसाद खरेल
भिमलाल भट्टराई
गोमा पौडेल
नृपेश उप्रेती
सुनिलकुमार साह
हेमकुमार लिम्बु
प्रकाशराज कंडेल
ज्ञानेन्द्रबहादुर आलेमगर
तारामैया गुरुङ
शिवबहादुर राना
तीर्थबहादुर थापा
लालबहादुर गुरुङ
चन्द्रकला लिम्बु
कोपिला वनेम लिम्बु
अमृता गिरी
२. इङ्ल्याण्ड राज्य समिति
पद निर्वाचित हुने संख्या उम्मेदवारको नाम
अध्यक्ष १
भीम सारु मगर
दीपक श्रेष्ठ
उपाध्यक्ष १
लालबहादुर गुरुङ
सशांक शर्मा
सचिव  १
नारायण पौडेल गाउंले
गोविन्द शर्मा खरेल
सहसचिव १
कृष्णप्रसाद बैद्य
कोषाध्यक्ष १
ध्रुवहरि बाँस्कोटा
पूण्यप्रसाद रेग्मी
सहकोषाध्यक्ष १
चन्दन गुरुङ
कृष्णप्रसाद बगाले
सदस्य-४
सीताकुमारी पन्त
बालकृष्ण दाहाल
बन्दना केसी
मोहनलाल ओली
प्रकाश न्यौपाने
३. स्कटल्याण्ड राज्य समिति
पद निर्वाचित हुने संख्या उम्मेदवारको नाम  कैफियत
अध्यक्ष १
छविलाल अर्याल
काशीराम भण्डारी
उपाध्यक्ष १
श्रीकृष्ण भेटुवाल
मनिष खत्री
सचिव १
कृष्णप्रसाद देवकोटा
दिवाकर पाण्डे
सहसचिव १
सजना गैरे भट्टराई
कोषाध्यक्ष १
कमला श्रेष्ठ
शर्मिला भण्डारी
सहकोषाध्यक्ष १
भोजराज खरेल
सदस्य ४
टिकाराम खरेल
शिवकान्त खराल
रामप्रसाद कंडेल
सुशिला गैरे
भूपालबहादुर कार्की
४. वेल्स राज्य समिति
पद निर्वाचित हुने संख्या उम्मेदवारको नाम
अध्यक्ष १
कृष्णप्रसाद भण्डारी
उपाध्यक्ष १
अमृत घले
सचिव १
प्रकाश कंडेल
सहसचिव १
सन्जिव मैनाली
कोषाध्यक्ष १
विभूषणमान श्रेष्ठ
सहकोषाध्यक्ष १
शोभा राना पोखरेल
सदस्य ४
बलराम अधिकारी
खिमबहादुर क्षेत्री
जीवन केसी
रामेश्वर देवकोटा
५. उत्तरी आयरल्याण्ड राज्य समिति
पद निर्वाचित हुने संख्या उम्मेदवारको नाम  कैफियत
अध्यक्ष १
नारायणबहादुर कुंवर
उपाध्यक्ष १
बलबहादुर थापा
सचिव १
छमबहादुर रेग्मी
सहसचिव १
विष्णुबहादुर क्षेत्री
कोषाध्यक्ष १
रामु खड्का
सहकोषाध्यक्ष १
देवीलाल थापा
सदस्य ४
रामप्रसाद निउरे
अम्मरबहादुर खत्री
जयन्ती चुडाल
तुलसीराम पौडेल
५. अन्तर्राष्ट्रिय समन्वय परिषद सदस्य 
पद निर्वाचित हुने संख्या उम्मेदवारको नाम
आइसीसी सदस्य- ७
रमेश शर्मा बास्तोला
अर्कराज तिम्सिना
दयानिधि सापकोटा
अर्जुनकुमार कटुवाल
राजन खकुरेल
सुरोज मास्के
ललितकुमार न्यौपाने
मनिष खड्का
कृष्णप्रसाद तिवारी
होमनाथ पौडेल
सालिक सापकोटा
सुशिला राई
योगकुमार फगामी
लिलादेवी गुरुङ
भवदीय
मे.रि. डमर घले
प्रमुख निर्वाचन आयुक्त
१८ अगष्ट २०१९

 

उम्मेदवारी दर्तापछि समूहिक फोटो सेसन गर्दै अध्यक्षकी प्रत्यासी पुनम गुरुगं