April 10, 2020

भूमिसुधार मन्त्री गुठीको जग्गा संरक्षणको पक्षमा ?

  4th November 2019 मा प्रकाशित

काठमाडौं । गुठीको जग्गा भूमाफियालाई पोस्ने गरी विधेयक ल्याएको भनेर आलोचित भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्री पद्मकुमारी अर्यालले गुठी संस्थानलाई जग्गाको विवरण चुस्तदुरुस्त राख्न निर्देशन दिएकी छन् । संस्थानको ५६ औं वार्षिक उत्सवको अवसरमा आइतबार राजधानीमा आयोजित कार्यक्रममा मन्त्री अर्यालले भनिन्, ‘गुठी संस्थानले आफ्नो मातहतमा रहेका सबै जग्गाको विवरण तुरुन्त चुस्तदुरुस्त बनाउनु पर्छ, गुठीको जग्गा कति अतिक्रमित भयो, त्यसको अभिलेख खै ?’

गुठीको जग्गा जति मोहीको नाममा भूमाफियालाई पोस्न लागेको भनेर विरोध भएपछि सरकारले मन्त्री अर्यालले गत असार पहिलो साता मन्त्रालयमा पत्रकार सम्मेलन गरेर ‘गुठीसम्बन्धी कानूनलाई संशोधन र एकीकरण गर्न बनेको विधेयक, २०७५’ फिर्ता लिने निर्णय गरेकी थिइन् ।
अनलाइनखबर

प्रतिक्रिया