July 16, 2020
5:06 PM | 9:51 PM

डा गोविन्द केसीले आजबाट थाले दुई दिने अनसन

  2nd June 2020 मा प्रकाशित

काठमाडौं । मिचिएको नेपाली भूमि फिर्ता गर्ने प्रक्रिया तत्काल सुरू गर्न माग गर्दै डाक्टर गोविन्द केसीले आजबाट दुई दिने अनसन सुरु गरेका छन् । केही समयदेखि सर्वसाधारणको उपचारका लागि दार्चुला पुगेका केसीले त्यहीँ अनसन थालेका हुन् ।

राष्ट्रवादको बहसलाई सही ठाउँमा ल्याउन र भारतबाट मिचिएका भूमि फिर्ता गर्ने प्रक्रिया सुरू गर्नुपर्ने उनको प्रमुख माग छ । उनले विगतमा आफुसँग सरकारले अघि सारेका माग पुरा गर्नुपर्ने र दार्चुला तथा अन्य सीमा क्षेत्रका लगायत देशभरीका बासिन्दाका लागि यातायातको सहज पहुँच निर्माण गर्नुपर्ने माग पनि राखेका छन् ।

उनले त्रिवि चिकित्साशास्त्र अध्ययन संस्थानमा वरिष्ठताका आधारमा डिनलगायतका पदाधिकारी नियुक्ति लगायतका सम्झौता कार्यान्वयन गर्न तथा गण्डकी प्रदेशलगायत डडेल्धुरा, बर्दिवास, उदयपुर, इलाम लगायतका ठाउँमा सरकारी मेडिकल कलेज खोल्ने प्रक्रिया द्रुत गतिमा अघि बढाउन माग गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया